Haber Detayı
30 Eylül 2019 - Pazartesi 13:48
 
Otellere butik otel ruhsatı veren Belediye Başkanı kim?
Nevşehir’de öyle bir belediye başkanı var ki kendisini adeta Turizm Bakanı yerine koyup otellere butik otel ruhsatı veriyor.
TURİZM Haberi
Otellere butik otel ruhsatı veren Belediye Başkanı kim?

 

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan seçimlerin ardından AK Parti’den Ortahisar’a belediye başkanı olarak seçilen Mustafa Ateş kendisini adeta Turizm Bakanı seçilmiş gibi sanıp Ortahisar beldesinde bulunan otellere butik otel ruhsatı veriyor.

 

Yapılan araştırmalar sonrasında ise Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş ilk olarak otellerden belediyeye para kazandırmak için butik otel ruhsatı vererek belediyeye gelir sağladı. Daha sonra ise yapmış olduğu uygulamanın bir müfettiş tarafından yanlış olduğu söylenmesi üzerine belediye zabıta ekiplerini görevlendirerek vermiş olduğu butik otel ruhsatlarını toplattığı iddia edildi. 

 

Kendisini Turizm Bakanı ile eş değer görerek böylesine rezalet bir duruma imza atan Mustafa Ateş’i kimler uyaracak?

 

Turizm Bakanlığı’nı ve yetkili kurumları Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş’in yapmış olduğu bu uygulama karşısında göreve davet ediyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Otellere, butik, otel, ruhsatı, veren, Belediye, Başkanı, kim?,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.